Rusonas pamatskola

Forums

[ 0 ]

Rušonas pamatskolā gadu no gada rīkoti šādi skolai tradicionālie pasākumi:

• Zinību diena - katru gadu svētkus ievada kāds pasaku tēls vai literārais varonis.

• Iknedēļas līnija - tiek pārrunāta iepriekšējā nedēļa, kā arī tālākie pasākumi un darbība, uzvedība arī dažreiz tiek pārrunāta.

• Skolotāju diena - pasākumu organizē un vada 9. klase.

• Rudens ziedu un kompozīciju izstādes - Veido katras klases kolektīvs. Labākie darboņi tiek apbalvoti.

• 18. novembris - Notiek svētku līnija ar karoga ienešanu, Latvijas himnas atskaņošanu. Tiek apbalvoti labākie skolotāji un citi darbinieki. Notiek arī koncerts Rušonas pagastā.

• Baltais rīts

• Ziemassvētku pasākums - Svētrītā ir kopējs pasākums skolas zālē. Tiek sagatavotas Ziemassvētku dziesmas, skan dzejoļi un lasījumi. Dzied skolotāju ansamblis. Otrajos Ziemassvētkos notiek kopējs pasākums ar vecākiem. 5.-9. klases gatavo svētku uzvedumus, ludziņas. 2001. gada tēma bija "Kā Jaungadu svin citās Valstīs ?"

• Valentīna diena - Mīlestības un vēstuļu rakstīšanas diena.

• Skolēnu un skolotāju radošo darbu izstādes

• Mātes diena

• Pēdējais zvans

• Izlaidums

Skolas vēsture

Skola atrodas gleznainā Jašas ezera krastos. Vietā kur Jašas upīte iztek no Jašas ezera. Netālu no skolas atrodas Eikša, Bicānu, Kategrādes ezers, 167m augstais Lauskas kalns. Tuvu Rušonas pamatskolai atrodas Kastīres dižozols.

Tuvākie ezeri:

§         Jašezers: ir lauzīta, līčiem bagāta konfigurācija. ZA galā 30m plats sašaurinājums to savieno ar Bicānu ezeru, bet diametrāli pretējā krastā atrodas tikpat šaurs līcis ar Jašas izteku. D galā ūdeņos no Eikšas ezera ievada Eikšas grāvis; vietējo noteci ezerā ievada vēl 6 grāvji. Krasti krūmaini, zemi (1-2m augsti) ar slīpu pacēlumu turpinājumā, D daļā nepieejami. Z galā atrodas neliela krūmiem apaugusi sala. Gultne gar malu smilšaina, dažos posmos ar granti, oļiem un akmeņiem, pārējā daļā – dūņu iegulas. Jašezers pieskaitāms morēnu eitrofajam tipam ar visai ievērojamu aizaugumu: kopējai – 20%, virsējais – 17%. Augāju veido niedres, meldri, bultenes, lēpes, mazlēpes, glīvenes, daudzlapes, raglapes, elši, un haras.

Vēršot propagandu plašu,

Katru makšķernieku brašu

Varu aicināt uz Jašu,

Līdzi ņemot zivjutašu.

§         Eikša ezers: atrodas Jašezera D galā, un abus ezerus saista Eikšas grāvis. Ūdenstilpei ir ieapaļa robota konfigurācija ar nelielu salu A galā. Krasti slīpi vai stāvi, noauguši ar krūmiem. Krastmala smilšaina, arī akmeņaina. Ezers eitrofs, aizaugums 15% ar augāju, līdzīgu kā Z kaimiņiem.

Abos ezeros mājo šāda ihtiofauna: līdakas, asari, raudas, plauži, līņi, karūsas, arīdzan zuši un vēži.

KARTE

Tiek pētīta skolas vēsture:

Ap 1906. gadu tiek atvērta Kastīres skola, tā atradās muižkunga Žabes mājās. Sākumā mācības notiek latgaliešu valodā. 1934. gadā K. Ulmanis izdod pavēli par skolu latviskošanu. Tā kā apkārt ir skaistas kļavu alejas, skola iegūst savu nosaukumu Kļaviņu pamatskola.

1944. gadā skola tiek nodedzināta, tāpēc bērni mācās Ziemeļu un Kalna Rubīnu mājās (1944. - 1946.).

1946. - 1969. skola atrodas Jezupa Baško mājā. Šo māju skolai novēlējis pats lidotājs, ģenerālis J. Baško.

1969. - 1987. te ir diennakts bērnu dārzs.

Ēka, kurā skolēni pašlaik mācās uzcelta 1987.gadā. Uzcelta kā skola – bērnu dārzs.

Skolotājii [ 0 ]

Rušonas pamatskolas direktore ir J. Šelegoviča, Izglītības iestādes direktora vietnieki izglītības jomā – S. Ķibere. Skolā pavisam strādā 17 pedagogi. Pārsvarā visiem pedagogiem ir augstākā pedagoģiskā izglītība, taču ir arī pedagogi, kuriem ir augstākā izglītība, bet nav pedagoģiskā, kā arī strādā cilvēki, kuriem ir vidējā izglītība un šobrīd studē, lai iegūtu augstāko. Diagrammā Nr.1. parādīts pedagogu skaits pēc iegūtās izglītības, bet diagrammā Nr.2. pedagogu ieņemamie amati.

Diagramma Nr.1. Pedagogu skaits pēc iegūtās izglītības

Diagramma Nr.2. Pedagogu ieņemamie amati

SKOLĀ STRĀDĀ SKOLOTĀJI

3 skolotāji ir zinātņu maģistri

skolotāji ieguvuši otrās specialitātes

2 skolotāji studē augstskolās

SKOLAS DIREKTORE

Janīna Šelegoviča

DIREKTORES VIETNIECE MĀCĪBU DARBĀ

Solvita Ķibere

SKOLOTĀJI:

Janīna Šeļegoviča - bioloģija, dabaszinības ,ķīmiju

Valentīna Jubele - matemātika,Fiziku

Anita Prikule - latviešu valoda, literatūra ,kristīgā mācība, ētika

Ilgvars Kalvāns - sports,informātika

Ināra Reča - vēsture, ģeogrāfija, sociālās zinības,krievu val

Solvita Ķibere - mūzika,angļu val

Ivars Anspoks - mājturība un tehnoloģijas( kokapstrāde un metālapstrāde)

Iveta Casno - sākumskolas audzinātāja, bibliotekāre

Silvija Šuksta - sākumskolas audzinātāja, mājturība un tehnoloģijas    (tekstilapstrāde)

Jana Baško - sākumskolas skolotāja, bibliotekāre,krievu val

Inta Kalvāne -   sākumskolas skolotāja, pagarinātās darba dienas grupas  audzinātāja

PIRMSKOLAS GRUPIŅA

Varu aicināt uz Jašu,

Līdzi ņemot zivjutašu.

KARTE

Tiek pētīta skolas vēsture:

1969. - 1987. te ir diennakts bērnu dārzs.

Skolotājii [ 0 ]

Diagramma Nr.1. Pedagogu skaits pēc iegūtās izglītības

Diagramma Nr.2. Pedagogu ieņemamie amati

SKOLĀ STRĀDĀ SKOLOTĀJI